Strona głowna  /  Wydarzenia

Grudzień 2020

• Na początku grudnia zebrane środki higieniczne przekazaliśmy do Szpitala Chorób Płuc w Orzeszu na oddział covido'wy. Dziękujemy wszystkim za przekazane rzeczy!
  • 3 i 4 grudnia do naszego przedszkola przyszli górnicy. Dzieci z ciekawością słuchały historii o węglu i kopalniach,  a także z zainteresowaniem oglądały przedmioty związane z górnictwem. Dziękujemy za bardzo wartościowe zajęcia!
  • 7 grudnia świętowaliśmy Mikołajki - grupy zaprezentowały się przed św. Mikolajem, odpowiadały na pytania, a także otrzymały prezent świąteczny.
  • 18 grudnia w świątecznych nastrojach dzieci wspólnie z paniami zjadły wigilijny obiad. Zanim jednak to się stało, każda grupa wzięła udział w wewnątrzprzedszkolnym konkursie Kolęd i Pastorałek. Wszystkie dzieci pięknie się zaprezentowały, a także wprowadziły świąteczny nastrój do przedszkola. Po obiedzie pod choinką znalazły się prezenty dla naszych przedszkolaków.
  • 22 grudnia, tuż przed Wigilią w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna, podczas której dzieci śpiewały kolędy.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)

Listopad 2020

• 5 listopada w naszym przedszkolu odbyły się zabawy związane z Dniem Postaci z Bajek.
  • 10 listopada nasze przedszkolaki brały udział w audycji muzycznej pt. "Legendy Polskie", a następnie wspólnie odśpiewały Hymn Polski w związku ze Świętem Niepodleglości.
  • 20 listopada obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka.
  • 25 listopada nasze przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.
  • 30 listopada wspólnie wróżylismy z okazji Andrzejek. Dzieci dowiedziały się kim zostaną w przyszłości oraz co ich spotka w najbliższym czasie.

• 2 październia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Uśmiechu.
  • 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji grupy starsze wystąpiły dla pracowników przedszkola, a młodsze złożyły życzenia. Dziękujemy wszystkim Rodzicom i dzieciom za pamięć i kwiaty.
  • 15 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. W obecnym czasie bardzo ważne jest zachowanie zasad higieny, dlatego nasze przedszkolaki utrwalały jak prawidłowo myć ręce, a także kiedy należy to robić. Dzieci wykonały wiele ciekawych prac plastycznych.
  • 20 października odbyła się audycja muzyczna pt. "Zapomniane piosenki".
  • 30 października w naszym przedszkolu było pomarańczowo, a to z powodu obchodzonego Dnia Dyni. Nie zabrakło wielu konkursów, zabaw, zadań do wykonania, a także doświadczeń z wykorzystaniem dyni. Dzieci wykonały również piękne prace plastyczne. Dziękujemy Rodzicom za przebranie dzieci w ten dzień.

Wrzesień 2020

• 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021. Nasze przedszkolaki wróciły do nas po wakacjach, a także dołączyły do nas dwie nowe grupy maluszków.
  • 21 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu na naszych przedszkolaków czekało wiele atrakcji, m.in. tańce, rożki obfitości, zabawy, konkursy... W tym dniu odbyło się również Pasowanie na Przedszkolaka, dla dzieci, które dołączyły do nas w tym roku szkolnym.
  • 28 września do naszego przedszkola przyszedł Hektor wraz z panem policjantem Arturem. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wiele ważnych informacji na temat bezpieczeństwa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć :)

Tak nam mijał czas..